Znaczące kwestie dotyczące makijażu

Wybór koloru podkładu.

Wim Hof

Chcąc osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, musimy szczególną wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy alternatywy.  Potem wykorzystajmy poniższe wskazówki, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Nim jednak zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny rodzaj. Wyodrębniamy trzy podstawowe rodzaje skóry. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zazwyczaj jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, dlatego każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz winnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli jednakże już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest próbować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Znakomicie chowają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie uwydatnią defekty naszej skóry.

Porady dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony obszar  i myślisz, że nigdy nie nauczysz się go prawidłowo wykonywać? Zamiast od razu zakładać swoją porażkę, zacznij praktykować, bo to właśnie praktyka czyni specjalistę. A ten typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na trudny. W rzeczywistości, kiedy już ogarniesz określone podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to choćby w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie wszelako nieco czasu na owe szkolenia. Jeżeli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeżeli za parę minut musisz wyjść do pracy lub na uczelnię. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy usiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz nauczyć się podkreślać ich naturalny zarys i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale zanim zabierzesz się za kupowanie i testowanie tych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na brwi niewielką ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest natomiast tak wiele. Trudno rzec, która z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Wypróbuj również rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się wyłącznie do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie dużo lepszy efekt osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz brwi pomadą w ciemniejszym kolorze.

Dodaj komentarz