Wczasy na plaży i tsunami

Podczas wakacji wiele osób wybiera się na plażę, aby odpocząć i trochę się zabawić. Ale po tsunami, które nawiedziło Azję Południową, ludzie teraz dwa razy się zastanawiają, zanim uznają plażę za preferowane miejsce na wakacje. Być może najlepszym środkiem bezpieczeństwa jest bycie poinformowanym i zawsze zachowanie odrobiny ostrożności. Oto kilka wskazówek dotyczących tsunami, które mogą zapewnić ci spokój ducha i pomóc znów poczuć się swobodnie na plaży.

Być świadomym otoczenia. W przeciwieństwie do domu, w którym możesz znać każdą szczelinę i zakamarek, plaża może być ci obca, zwłaszcza jeśli spędzasz wakacje w nowym miejscu. Przestudiuj obszar geograficzny. Nawet jeśli prawdopodobieństwo wystąpienia tsunami jest znikome, warto wiedzieć, gdzie się jest. Sprawdź, która część śródlądowej ulicy jest wyższa od poziomu morza. Pomoże ci to zapoznać się z właściwymi ścieżkami, które mogą doprowadzić cię na wyższy poziom w nagłych przypadkach. Śmiało, pytaj i rób notatki na temat procedur ewakuacyjnych i lokalizacji w okolicy.

Leżaki producent

Nawet jeśli nie jesteś na plaży, zawsze warto mieć pod ręką zestaw ratunkowy. Twoja przesyłka powinna zawierać podstawowe rzeczy, takie jak apteczka pierwszej pomocy, lekarstwa, latarkę, radio na baterie, zapas wody i jedzenia w nagłych wypadkach, na przykład konserwy lub batoniki, oraz dodatkową gotówkę.

Być poinformowanym. Jasne, wakacje to czas na zabawę, odpuszczenie i relaks. Ale to nie znaczy, że powinieneś zapomnieć o wszystkim innym w prawdziwym świecie. Bądź na bieżąco z aktualnościami i wydarzeniami, które mają miejsce lokalnie i globalnie. Oglądaj telewizję, słuchaj radia lub czytaj gazetę. Bądź w kontakcie z ludźmi w swoim otoczeniu. Mogą być w stanie dostarczyć cennych informacji i aktualizacji dotyczących stanu pogody, ostrzeżeń, komunikatów dotyczących bezpieczeństwa, ewakuacji i informacji o sytuacjach awaryjnych.

A kiedy już otrzymasz te ostrzeżenia, posłuchaj ich. Nie lekceważ ich jako możliwego żartu lub mitu. Zostałeś ostrzeżony, uważaj. O ile to możliwe, powinieneś przenieść się na wyższy poziom, zwłaszcza jeśli pojawią się wieści o trzęsieniu ziemi. Tsunami może nie być daleko w tyle. Kolejnym znakiem, na który należy zwrócić uwagę, jest znaczny wzrost i spadek poziomu wody. Niektórzy mogą to zignorować i uważać to za świetną okazję do surfowania. Zło. Coś jest zdecydowanie nie tak, podejmij środki ostrożności. Tsunami składa się z serii fal. Gdy uderzy fala, nie zakładaj, że tsunami się skończyło, bo z pewnością nadchodzi znacznie większe. Trzymaj się z dala od wybrzeża. Im trudniej jest ci zobaczyć falę, tym jesteś bezpieczniejszy. Trzymaj się też z dala od zniszczonych budynków. Osłabione struktury mogą pękać i opadać. Upewnij się, że zostały one dokładnie sprawdzone przed wejściem do jednego z nich.